Daniel
Abbasi

Sorumlu Yapımcı

DANIEL ABBASI HAKKINDA

Daniel Abbasi, 20 yılı aşkın bir süredir iklim değişikliği sorunları konusunda topluma liderlik ediyor. Kısa süre önce, iklim değişikliğini yavaşlatmak için dönüşümsel düşük karbonlu çözümlere bütçe sağlamak üzere yatırım şirketi GameChange Capital’ı kurdu. Harvard’da yüksek lisans, Stanford’da doktora yapan Abbasi, çeşitli kongre komiteleri ve parti kurultaylarında iklim faaliyetlerini tanıtmak için konuşmalar yaptı ve ABD Ulusal İklim Değerlendirme yönetim kuruluna hizmet veriyor.

Abbasi daha önce, 1990’ların ortasında ABD’nin ilk iklim değişikliği ulusal faaliyet planını çıkarmak için Beyaz Saray’la birlikte çalıştığı ABD Çevre Koruma Dairesi’nde görev yapmıştı.

Washington Post Company ve Time Warner’a bağlı kuruluşlarda strateji, birleşmeler-satın almalar ve operasyon alanlarında görevler üstlendi. Abbasi, “Americans and Climate Change: Closing the Gap Between Science and Action” kitabını da yazdığı Yale Üniversitesi Ormancılık ve Çevre Çalışmaları Okulu’nda dekan yardımcısıydı.NEDEN KATILDIM?

“İklim değişikliği, liderlerimize bırakılmayacak kadar tehlikeli. Neyin önemli olduğuna, saygı duydukları liderleri takip ederek karar veren çoğu Amerikalı için çelişkili gelebilir bu ama bu olayda liderlerimiz, az sayıdaki kıymetli istisna dışında, sorumluluklarından feragat etti ve bu yolda Amerikalıların kılavuzluk etmesinin zamanı geldi. “İklim Değişikliği ve Biz”, bizim, Amerikalıları ve dünyadaki herkesi iklim değişikliğine yeniden bakmaya davet etme çabamız. Böylece büyük riskleri, durumun aciliyetini ve liderlerinin doğru olanı yapmasına niye ihtiyaç duyduklarını, sadece akıllarıyla değil, kalpleriyle de gerçekten anlayabilirler.”

Daniel Abbasi